Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Inwestycje > Co daje firma kupiona w przetargu

Co daje firma kupiona w przetargu

Kupienie własnego biznesu to w dzisiejszych czasach żaden problem. Wystarczy dysponować odpowiednio dużym kapitałem inwestycyjnym, a w niezwykle prosty i szybki sposób można wejść w posiadanie kompleksowo wyposażonej firmy, która zdążyła już rozpocząć swoją działalność. Zdarzają się przypadki przygotowanego do działalności przedsiębiorstwa, w którym do dyspozycji nowego właściciela pozostają dodatkowe środki finansowe w postaci dotacji unijnych lub innych funduszy przeznaczonych na rozwój gospodarki polskiej. Brzmi całkiem dobrze, jednak rzeczywistość rzadko bywa spełnieniem marzeń, za jakie nie trzeba odpowiednio zapłacić.

Decydując się na zakup firmy wystawionej w przetargu należy przede wszystkim dobrze zapoznać się z jej aktualną sytuacją prawno-gospodarczą. Szczegółowy wywiad pozwoli uzyskać dostęp do informacji na temat rzeczywistego powodu sprzedaży przedsiębiorstwa X, czy firmy Y. Ofert tego typu nie brakuje, wystarczy sprawdzić pierwszy z brzegu portal dedykowany inwestorom przedsiębiorczym, aby uzyskać dostęp do bogatej bazy firm wystawionych na sprzedaż. Paleta ofert bywa niezwykła, ponieważ zakupić można przedsiębiorstwo działające w dowolnym sektorze, od potężnych fabryk produkcyjnych, przez specjalistyczne biura i hotele, na sklepach kończąc.

Potencjalni inwestorzy, którzy nie są zainteresowani nabyciem na własność określonej firmy, mogą stać się jej udziałowcami, lub współwłaścicielami. W tym przypadku ofert również nie brakuje, zwykle poszukiwani są inwestorzy dysponujący określonej wielkości kapitałem, a warunki współpracy ustalane są przez obie strony, które potwierdzenie znajdują w pisemnie zawartej umowie. To co najciekawsze, nie zawsze trzeba być milionerem, aby stać się inwestorem kapitałowym, często wystarczy zaledwie 20 tysięcy złotych, aby uzyskać stały dostęp do biznesu o dużym potencjalne, który w dalszej perspektywie będzie przynosił spore zyski.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.