Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Kredyty > Co daje zastaw hipoteczny

Co daje zastaw hipoteczny

Nie od dziś wiadomo, że dla banków głównym źródłem utrzymania są kredyty udzielane klientom. To właśnie zobowiązania finansowe zaciągane zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne, pozwalają generować zyski oraz płynność finansową nie tylko bankom, ale i licznym instytucjom finansowych, które zajmują się udzielaniem pożyczek.

Wzorem klienta doskonałego jest osoba, która posiada dobrą historię kredytową, czyli posiada na swoim koncie spłacone zobowiązania finansowe, jakie były regulowane w sposób terminowy, dysponuje stałym i wysokim źródłem dochodu potwierdzonym zaświadczeniem od pracodawcy, a także zatrudniana jest w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony. Wniosek kredytowy lub pożyczkowy złożony przez taką osobę, zapewne zostałby w pełni zaakceptowany, a sam bank gotów byłby podjąć rozmowy na temat negocjacji lepszych warunków kredytowych. Niestety, klientów spełniających powyższe warunki jest coraz mniej, a sytuacja finansowa wielu instytucji, zmusza je do podejmowania ryzyka, a co za tym idzie, zmniejszenia wymagać w stosunku do klienta.

Posiadanie własnego domu, mieszkania czy chociażby działki budowlanej to dla banku doskonała forma zabezpieczenia udzielanego kredytu. Zastaw hipoteczny pozwala wnioskować o wyższą kwotę udzielanego wsparcia finansowego, lub też otwiera drzwi do negocjowania znacznie lepszych warunków, które nie są dostępne w standardowej ofercie. Dla wielu osób kredyt pod zastaw hipoteczny okazał się doskonałym sposobem pozyskania środków inwestycyjnych, które posłużyły pomnażaniu posiadanego kapitału, bądź też uruchomienia działalności gospodarczej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.