Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Kredyty > Crowdfunding, a pożyczka społecznościowa

Crowdfunding, a pożyczka społecznościowa

 

            Obie formy stanowią alternatywną metodę pozyskiwania środków finansowych. Czym jednak różni się pożyczka społecznościowa od crowdfunfingu? Podstawowa różnica polega na tym, że pożyczkę trzeba zwrócić, zwykle wraz z dodatkowymi odsetkami, natomiast fundusz z crowdfundingu otrzymywany jest w formie bezzwrotnej pomocy.

Pożyczki społecznościowe znane są na całym świecie, także w Polsce zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, ponieważ dla wielu osób to jedyny sposób na sfinansowanie swych aktualnych potrzeb bądź projektów inwestycyjnych. Jest to forma pożyczki udzielanej pomiędzy dwoma prywatnymi osobami, za pośrednictwem specjalnego portalu społecznościowego. Warunki umowy zawierane są pomiędzy pożyczkobiorcą, a pożyczkodawcą, a wysokość oprocentowania zależy tylko i wyłącznie od decyzji obu stron.

Crowdfunding to finansowanie społecznościowe, polegające na zbieraniu „datków” na własne przedsięwzięcie. Trud pozyskania środków tą metodą polega przede wszystkim na tym, że trzeba do swojego planu przekonać innych użytkowników sieci, którzy dokonują dobrowolnych wpłat na wskazane konto. Nie należy jednak mylić go z wieloma systemami wyłudzeń, ponieważ podobnie jak w przypadku pożyczek społecznościowych, tutaj także zostały stworzone specjalne do tego celu portale internetowe, gdzie dostępny jest pełen regulamin, kto i w jaki sposób może wystąpić z prośbą o wsparcie finansowe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.