Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse przedsiebiorstw > Crowdfunding – jak sfinansować biznes

Crowdfunding – jak sfinansować biznes

Projekt jest prosty, wystarczy mieć dobry pomysł na biznes, a środki na jego realizację można uzyskać dzięki społeczności internetowej. W Polsce to wciąż nowy pomysł, z którym raczej trudno spotkać się na co dzień, na świecie istnieje już ponad 450 specjalnych platform, dzięki którym pozyskiwane są środki w ramach modelu crowdfundingowego.

Crowdfunding, to nic innego jak forma społecznościowego finansowania biznesu (chociaż nie tylko, równie często w ten sposób pozyskiwane są środki dla początkujących artystów, oraz na realizację innowacyjnych i niecodziennych projektów), polegająca na pozyskiwaniu kapitału od internautów.

Wszystko jest tu całkowicie uczciwe i legalne. Aby móc wykorzystać tę formę finansowania własnego pomysłu na biznes, wystarczy zarejestrować się na jednym ze specjalnych portali, przedstawić swój pomysł, określić niezbędną kwotę i czekać na reakcję internautów. Wpłaty mogą być różne, od kilku do kilkuset złotych, czasami więcej i zawsze stanowią dobrą wolę użytkowników sieci.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.