Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse przedsiebiorstw > Czy „sprawdzony” biznes się opłaca

Czy „sprawdzony” biznes się opłaca

Patrząc na dzisiejszy, polski rynek handlowo-usługowy, można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że zdecydowana większość firm to powielanie znanych i sprawdzonych projektów, które w teorii mają przynosić duże zyski. Hotele, restauracje, sklepy, instytucje finansowe, banki, salony odnowy biologicznej i inne, które właściwie niczym nie wyróżniają się na tle swojej konkurencji.

Jeszcze kilka lat temu salon kosmetyczny czy fitness kluby stanowiły obraz znany tylko z zagranicznych produkcji, dziś to klasyczny obraz wielu ulic większych miast, gdzie łatwiej jest zrobić egzotyczny masaż, wycisnąć z siebie siódme poty, lub złożyć wniosek o pożyczkę lub kartę kredytową, niż kupić zwykłą bułkę.

Wielu przedsiębiorców patrząc na chwilowe trendy światowe, zgodnie z którymi modnie jest być stałym bywalcem siłowni lub mieć „własną” kosmetyczkę, uznało, że to doskonały pomysł na biznes. Pomysł jest dobry, pod warunkiem jednak, że poza odpowiedniej jakości produktami i usługami, będzie miał także odpowiednią lokalizację.      Podsumowując, zanim wybierze się jeden ze sprawdzonych przez innych sposobów na rentowny biznes, lepiej upewnić się co do potrzeb rynkowych. Niezwykle pomocne są tutaj badania rynku, które pomogą podjąć tak ważną decyzję. Może się powiem okazać, że zamiast kolejnego pubu piwnego lepiej jest otworzyć bar kanapkowy, ponieważ w najbliższej okolicy funkcjonują tylko i wyłącznie banki, sklepy odzieżowe i inne punkty usługowe, gdzie zatrudnianych jest wiele osób. Nawet niewielki lokal z dobrym jedzeniem będzie cieszył się dużym powodzeniem, a tym samym będzie przynosił odpowiedniej wysokości zyski.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.