Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Biznes > Dlaczego młode firmy upadają?

Dlaczego młode firmy upadają?

Niestety bardzo wiele młodych firm upada rok po rozpoczęciu swojej działalności. Dlaczego tak się dzieje i jak można uniknąć tej sytuacji?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, jakie błędy najczęściej popełniają przedsiębiorcy, którzy próbują rozwinąć swój pierwszy biznes. Pierwszym problemem początkujących firm jest zazwyczaj brak strategii. Wprawdzie w wielu przypadkach przedsiębiorca musi opracować biznesplan, żeby otrzymać dotacje lub kredyt bankowy na rozpoczęcie działalności, jednak po załatwieniu wszystkich formalności ląduje on zazwyczaj w szufladzie i nikt do niego nie zagląda. Jest to oczywiście bardzo poważny błąd, ponieważ biznesplan zawiera zazwyczaj bardzo szczegółową strategię rozwoju firmy. Brak zastosowania takiego planu w praktyce zazwyczaj prowadzi do chaotycznych zachowań i nieprzemyślanych decyzji, podejmowanych pod wpływem chwili.

Warto więc opracować strategię działania i trzymać się jej, ponieważ tylko  takie podejście zapewni przedsiębiorstwu zrównoważony rozwój i mocną pozycję na rynku, bez ryzyka bankructwa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.