Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse przedsiebiorstw > Firma online, więcej za mniej

Firma online, więcej za mniej

Patrząc na dynamiczny rozwój usług internetowych, pośród których coraz większą popularnością cieszy się także działalność handlowa, pojawia się pytanie, czy prowadzenie firmy w systemie online, jest aż tak opłacalne. Okazuje się, że sklep internetowy to nie tylko możliwość ograniczenia kosztów związanych z prowadzeniem własnej działalności, ale i możliwość zwiększenia zarobków.

Przede wszystkim prowadząc sklep internetowy nie ma potrzeby wynajmowania lokali użytkowych, w których dokonywana jest sprzedaż. Co więcej, rozwiązuje się problem zatrudniania odpowiedniej liczby personelu, która zapewnia stałość obsługi klientów, jednak w taki sposób aby nie łamać przepisów pracowniczych. Do obsługi sklepu internetowego, w początkowej fazie jego działania, w zupełności wystarcza jedna osoba, która przyjmuje i realizuje zamówienia klientów. Zazwyczaj tego typu firmy są jednoosobowe, co w znacznym stopniu ogranicza koszty związane z zatrudnianiem pracowników.

Redukcja kosztów to tylko jedna z zalet sklepów internetowych. Posiadając sklep działający w systemie online można docierać do wybranych grup konsumentów zamieszkujących na całym świecie. To pozwala prowadzić handel unikatowymi towarami, które często są bardzo kosztowne i nabywane tylko i wyłącznie przez zamożnych klientów. W przypadku standardowych towarów, sklep internetowy ułatwia dostęp do szerszego grona potencjalnych odbiorców, a to w znacznym stopniu wpływa na generowane w ten sposób zyski. Jest więc taniej i efektywniej, a obsługa klienta odbywa się poprzez użycie nowoczesnych komunikatorów, tj. mail, czy telefon.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.