Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse osobiste > Jak obniżyć rachunek za telefon

Jak obniżyć rachunek za telefon

Już dawno minęły czasy, gdy telefon stacjonarny stanowił jedyny sposób na szybką komunikację ze światem. Dziś, mając do dyspozycji internet oraz telefonię komórkową znacznie łatwiej kontrolować wydatki związane z użytkowaniem telefonu. Wykorzystując fakt, że operatorzy nieustannie prowadzą rywalizację o klienta, warto wybrać taką ofertę, która optymalnie spełnia oczekiwania użytkownika telefonu.

W kilkuosobowej rodzinie, gdzie każdy posiada własny telefon, warto korzystać z usług jednego operatora. W zdecydowanej większości przypadków koszty rozmów wewnątrz sieci są niższe, niż połączenia wykonywane poza nią. Co więcej, dostępnych jest wiele pakietów, które umożliwiają wykonywanie darmowych połączeń do określonej liczby wybranych numerów, zwykle od 1 do 5. W zależności od wybranego wariantu, limit darmowych połączeń może wynosić od kilkunastu do nawet kilkuset minut w skali miesiąca.

Osoby posiadające telefon objęty abonamentem powinny starannie przeanalizować swoje wydatki i sprawdzić, czy w rzeczywistości wykorzystują pełną ofertę zawartą w określonym abonamencie. Często zdarzają się przypadki, w których abonent nie wykorzystuje nawet w połowie możliwości jakie daje opłacany przez niego abonament. Oznacza to, że rachunki za telefon mogłyby być znacznie niższe, o ile lepiej dopasuje się ofertę do potrzeb klienta.

Rodzice nastolatków zamiast abonamentu powinni wybrać telefon na kartę dla swoich pociech lub wybrać taką ofertę abonamentową, w której można określić miesięczny limit na połączenia wychodzące (w tym również wiadomości SMS, MMS oraz łączenie z Internetem). W ten sposób kontrola wydatków nastolatka jest znacznie łatwiejsza, a rodzice nie będą zaskoczeni, gdy otrzymają rachunek za rozmowy swoich dzieci.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.