Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse osobiste > Jak oszczędzać?

Jak oszczędzać?

Może się wydawać, że oszczędzanie w naszych czasach nie jest zbyt popularne. Rzeczywiście zadłużenie większości Polaków znacznie przewyższa oszczędności. Nie ulega jednak wątpliwości, że zawsze warto mieć jakieś pieniądze, odłożone na tak zwaną czarną godzinę.

Jak zatem zabrać się do oszczędzania? Przede wszystkim trudno jest odkładać pieniądze gdy ma się niespłacone długi. Dlatego pierwszym krokiem do skutecznego oszczędzania powinno być uregulowanie wszystkich niezapłaconych zobowiązań. W ten sposób odciążymy nasz domowy budżet, co sprawi, że będziemy mieli nadwyżki, które da się odłożyć. Oczywiście najgorszym możliwym rozwiązaniem jest odkładnie pieniędzy na zwykły rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z którego korzystamy na co dzień. Niestety tego typu rachunki są oszczędnościowe tylko z nazwy, to znaczy że odsetki, które są na nich naliczane są raczej symboliczne i nie pomogą nam w pomnożeniu naszego kapitału.

Jeśli nie mamy wystarczającej wiedzy o oszczędzaniu, warto rozejrzeć się na rynku i wybrać jakiś produkt, który umożliwi nam efektywne odkładanie i uniknięcie utraty części posiadanych oszczędności z powodu inflacji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.