Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse osobiste > Jak zaoszczędzić na emeryturę?

Jak zaoszczędzić na emeryturę?

Wiele osób obawia się, że otrzymają bardzo niską emeryturę, która nie starczy na zaspokojenie nawet podstawowych potrzeb. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się indywidualne oszczędzanie  na emeryturę.

Jednym z rozwiązań, które pozwalają na skutecznie odłożenie pieniędzy na emeryturę są tak zwane IKE, czyli Indywidualne Konta Oszczędnościowe, które pozwalają na inwestowanie pieniędzy, ale można oszczędzać także w  inny sposób, odkładając stopniowo kapitał i pomnażając go. Można również zainwestować na przykład w nieruchomości. Metod jest bardzo wiele, wybór najbardziej odpowiedniej zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb oraz możliwości oszczędzania, a także wiedzy i umiejętności inwestowania. Nie ulega jednak wątpliwości, że każda osoba, która chce zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo na emeryturze powinna zadbać o o to indywidualnie w miarę swoich możliwości.

Jeśli nie wiemy jak najlepiej zaoszczędzić na naszą emeryturę, możemy poszukać wiarygodnego eksperta od finansów, który nam w tym pomoże.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.