Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse osobiste > Jak zaoszczędzić na jedzeniu

Jak zaoszczędzić na jedzeniu

Budżet gospodarstw domowych to przede wszystkim środki przeznaczone na standardowe zobowiązania finansowe tj. czynsz, opłata za media, rachunki za telefon, telewizję, internet, a także fundusz na codzienne życie i zakup podstawowych produktów spożywczych. Wiele rodzin boryka się z niedoborem środków finansowych, a w połączeniu z nieumiejętnym zarządzaniem domowym kapitałem, to przyczyna wielu poważnych problemów, nie tylko finansowych, ale i rodzinnych, a także zdrowotnych.

Wszędzie tam, gdzie pojawia się problem z niewystarczającą ilością pieniędzy przeznaczonych na życie, konieczne jest zastosowanie metod oszczędnościowych. Dokonywanie zakupów w sposób przemyślany, to skuteczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, bez konieczności rezygnowania ze smacznych posiłków.

Duże zakupy najlepiej robić dwa razy w miesiącu. Wówczas należy uzupełnić domowe zapasy w produkty takie jak mięso, ryby, ryż, mąka, makaron, kasza, które stanowią grupę produktów o przedłużonym terminie ważności. Będą także doskonałymi półproduktami do przygotowania posiłków dla całej rodziny. Przygotowując obiad, warto od razu przygotować go nieco więcej, a to co nie zostanie zjedzone, zamrozić i przechować na następną okazję. Nawet jeżeli pozostała tylko jedna porcja zupy lub gulaszu nie należy ich wyrzucać.

Na bieżąco należy sprawdzać stan lodówki. Produkty o krótkim terminie ważności należy spożywać w pierwszej kolejności i raczej unikać nabywania ich w większych ilościach, tylko i wyłącznie z powodu promocji. Wszystkie posiłki lepiej przygotowywać samodzielnie niż kupować gotowe dania. Będzie taniej i zdecydowanie zdrowiej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.