Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Gospodarka > Jak zreformować polską gospodarkę?

Jak zreformować polską gospodarkę?

Nie da się ukryć, że wysokie podatki są jednym z poważnych przyczyn problemów polskiej gospodarki są bardzo wysokie podatki i inne obciążenia nakładane na przedsiębiorców.

Wysokie podatki wynikają w dużej mierze z fatalnej kondycji naszego budżetu. Na zbyt niskie wpływy do budżetu z kolei wpływa podtrzymywanie wielu nieuzasadnionych przywilejów. Polacy niestety w świetle prawa nie są równi. Z jednej strony mamy mało zarabiających kasjerów, pracowników fabryk, którzy płacą wysokie podatki i składki ZUS a z drugiej strony mamy uprzywilejowanych górników, rolników, służby mundurowe. Potrzebna jest także większa kontrola ze strony państwa nad wydatkowaniem pieniędzy w takich instytucjach jak ZUS czy NFZ. Zasadne wydaje się także zlikwidowanie trzynastych pensji i odpraw w sferze budżetowej. Kondycje polskiej gospodarki poprawiłoby także sprawniej działające sądownictwo gdyż nasi przedsiębiorcy są przegrani w walce z nieuczciwymi kontrahentami.

Wreszcie nam Polakom potrzeba większej świadomości konsumenckiej, która będzie skutkowała wspieraniem polskiej gospodarki poprzez zakup polskich produktów w polskich sklepach. Tylko w ten sposób zapewnimy rozwój naszej gospodarce.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.