Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse osobiste > Jaką lokatę wybrać?

Jaką lokatę wybrać?

Lokaty to produkty bankowe, które cieszą się dosyć dużą popularnością i sporym zainteresowaniem klientów banków, które przygotowują bardzo różnorodną ofertę tego typu rozwiązań. Które z nich najlepiej wybrać?

Wybierając konkretną lokatę warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, że banki zazwyczaj przedstawiają swoją ofertę w bardzo korzystnym świetle, chcąc w ten sposób przyciągnąć nowych klientów. Bardzo często najwyżej oprocentowane lokaty są krótkoterminowe, na przykład na trzy miesiące. Po tym czasie warunki umowy ulegają zmianie i nasz kapitał trafia na zwykła niżej oprocentowaną lokatę. Warto też pamiętać, że różnice między z pozoru bardzo różnymi ofertami przygotowanymi przez banki są często raczej symboliczne, a nasz zysk będzie różnił się o kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych w zależności od tego jaką konkretnie lokatę wybierzemy. Tymczasem możemy stracić wiele godzin na zapoznawanie się z ofertami banków i  obliczanie tego czy są opłacalne.

Wybór właściwej lokaty bankowej nie jest prostym zadaniem, ale nie wymaga też posiadania  dużej wiedzy z dziedziny finansów. Przy podejmowaniu decyzji warto skorzystać z użytecznych narzędzi, na przykład kalkulatora zysków z lokaty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.