Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Podatki > Jakie podatki płacą firmy?

Jakie podatki płacą firmy?

Nie da się ukryć, że podatki oraz inne daniny na rzecz państwa są bardzo poważnym obciążeniem dla wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy prowadzą małe firmy.

Zazwyczaj właściciele małych firm muszą sami w dużym stopniu zajmować się prowadzeniem swojej księgowości. Korzystanie z usług różnego rodzaju biur księgowych wiąże się niestety z koniecznością ponoszenia różnych kosztów, które są czasem zbyt duże dla małych firm. Firmy oczywiście płacą podatek dochodowy, ale muszą również ponosić wiele innych opłat. Na przykład firmy zajmujące się produkcją niektórych towarów, takich jak alkohol, muszą odprowadzać akcyzę. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie podatki płacone przez przedsiębiorstwa obciążają tak naprawdę konsumentów. Dotyczy to takich podatków jak akcyza i VAT, ale także wysokich kosztów pracy, które można również uznać za formę podatku.

Jak widać firmy są zmuszone do odprowadzania bardzo wielu podatków. Nie można się zatem dziwić, że często szukają różnych oszczędności, na przykład zatrudniając pracowników na tak zwanych umowach śmieciowych, bez konieczności odprowadzania za nich składek i ponoszenia innych kosztów pracy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.