Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Gospodarka > Kiedy w Polsce spadnie bezrobocie?

Kiedy w Polsce spadnie bezrobocie?

Bezrobocie to problem z którym Polska boryka się od przeszło dwudziestu lat. Jego nasilenie podlega cyklicznym zmianom jednak cięgle jest ono na zbyt wysokim poziomie.

Znalezienie w Polsce pracy jest trudne i trwa zwykle wiele miesięcy. Przeciętne płace również nie są zadowalające. Eksperci często zadają sobie pytanie kiedy się to zmieni? Bezrobocie z pewnością spadnie wtedy, gdy nasza gospodarka znajdzie się w fazie rozkwitu. Aby to nastąpiło musi być spełnionych wiele czynników. Stan gospodarki zależy od sytuacji na świecie a także od decyzji naszych rządzących. Przeciętny konsument nie zdaje sobie jednak sprawy, że stan gospodarki, ilość miejsc pracy i płace zależą także od jego postępowania. Nasza gospodarka będzie się lepiej rozwijać wtedy, gdy będziemy ją wspierać stymulując popyt wewnętrzny. My Polacy musimy sobie zdać sprawę, jak ważne jest kupowanie polskich produktów w polskich sklepach. Polacy muszą także zrozumieć zależność między stanem gospodarki a istnieniem szarej strefy. To my możemy wymagać wydawania paragonów i faktur.

Powinniśmy także unikać kupowania produktów niewiadomego pochodzenia. Tylko wtedy przyczyniamy się do zwiększania wpływów z podatków, które zasilają budżet naszego państwa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.