Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Gospodarka > Kolejny błąd warty ponad 100 mln zł

Kolejny błąd warty ponad 100 mln zł

 

            Kondycja finansowa Polski nie przedstawia się nazbyt pozytywnie, a do tego informacja o kolejnych wydatkach z powodu błędów przy prowadzeniu prac wdrażania unijnych dyrektyw, wzbudzają niechęć wielu obywateli. Z jednej strony nieustannie podkreśla się konieczność dokonywania cięć w budżecie, a z drugiej pojawia się temat 100 milionów złotych, które „wyjdą” z państwowej kasy, tylko i wyłącznie z powodu czyjegoś przeoczenia.

Fiskus ma problem, a firmy hazardowe zacierają ręce. Okazuje się, że firmy hazardowe do 2008 roku, nie tyle co były formą działalności zwolnionej z obowiązku odprowadzania podatku VAT, lecz całkowicie nie była objęta tym podatkiem. Na podstawie decyzji resortu finansów, sytuacja ta uległa zmianie już w 2009 roku, jednak koszty popełnionego błędu stanowią obciążenie dla budżetu państwa po dzień dzisiejszy.

Już teraz wydawane są wyroki sądowe, na podstawie których fiskus zobowiązany jest do dokonania zwrotu blisko 15 milionów złotych, jednej ze spółek hazardowych. Biorąc pod uwagę fakt, że cała branża gier i zakładów wzajemnych może złożyć podobne pozwy, wówczas przymusowy zwrot ze strony fiskusa sięgnie kwoty ponad 100 milionów złotych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.