Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Kredyty > Kredyt gotówkowy na święta

Kredyt gotówkowy na święta

Im bliżej końca roku, tym większe akcje promocyjne licznych banków i instytucji finansowych, które zachęcają klientów do korzystania z kredytów i pożyczek. Wiele z nich kusi niższym oprocentowaniem lub też pakietami dodatkowych korzyści. Czy jednak warto korzystać z kredytów przeznaczonych na realizację świątecznych planów?

Mówiąc o kredytach świątecznych należy zacząć od tego, że są to produkty finansowe przeznaczone na dowolny cel. Za pozyskane dzięki pożyczce środki, można zakupić prezenty dla najbliższych, przygotować świąteczną kolację, lub wyjechać na upragniony urlop. „Świąteczny” kredyt należy jednak szczegółowo przeanalizować, ponieważ często pod hasłem niższego oprocentowania kryje się wyższa prowizja dla banku, lub konieczność wykupienia bardzo drogiego ubezpieczenia kredytu, które w efekcie generują wyższe koszty uzyskania środków pieniężnych, niż w przypadku standardowej karty kredytowej. Zanim więc udamy się do banku lub innego tego typu placówki, lepiej dokładnie sprawdzić szczegółowe warunki oferty. Im ostrożniej podejdziemy do tematu promocyjnych akcji, tym większa pewność, że wybrana przez nas oferta, w rzeczywistości jest korzystna, przede wszystkim dla nas samych, a nie kredytodawcy.

W okresie świątecznym warto także zwrócić uwagę na liczne promocje w marketach, które umożliwiają dokonanie zakupów świątecznych w rozliczeniu ratalnym. Zakup drogich zabawek dla dzieci, czy też nowoczesnych gadżetów dla męża lub nastoletniej pociechy nie będzie stanowiło tak dużego problemu, a zapłaty za dokonane zakupy będzie można dokonać w równych ratach, wpłacanych przez 6, 10 lub 12 miesięcy, ponieważ zazwyczaj taki system pozwala uniknąć płacenia dodatkowych odsetek za nabyte towary.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.