Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Kredyty > Kredyt samochodowy w komisie

Kredyt samochodowy w komisie

Podejmując decyzję o zakupie samochodu z komisu, wiele osób korzysta z systemu ratalnego zaproponowanego przez sprzedawcę. Często jest to decyzja podejmowana pod wpływem impulsu i namowy handlarza, który wie o ograniczonych możliwościach finansowych klienta, jednak chętnie prezentuje mu droższe modele samochodów, tłumacząc, że brakującą cześć środków można rozłożyć na raty. Tego typu informacja jest często „fantastycznym” rozwiązaniem dla zauroczonego pojazdem klienta, który chętnie podpisuje wszystkie podsunięte przez sprzedawcę dokumenty.

Zanim jednak wybierzemy się do określonego komisu samochodowego, warto sprawdzić opinię innych klientów, a także z jakim bankiem komis zawarł umowę kredytową. Jest to niezwykle istotne, ponieważ często znacznie korzystniejszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki gotówkowej w wysokości brakującej kwoty, niż podpisywanie zobowiązania finansowego u handlarza w komisie, które będzie znacznie bardziej kosztowne, niż skorzystanie z innego źródła sfinansowania zakupu.

Pamiętajmy także, że dla komisu sprzedaż samochodu w systemie ratalnym to dodatkowe korzyści, ponieważ wiele banków „dzieli” się swoimi zyskami z osobą, która poleca określonego klienta. Oznacza to, że w rzeczywistości zapłacimy za samochód, pokryjemy koszty prowizji banku, a także tą część, która stanowi dodatkowy dochód sprzedawcy samochodów.

 

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.