Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Finanse przedsiebiorstw > Niepełnosprawny w naszej firmie

Niepełnosprawny w naszej firmie

Stworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych to prawdziwe wyzwanie, jednak z pomocą doradców, a także dzięki dofinansowaniu ze strony państwa, można zrobić coś dobrego zarówno dla własnej działalności, jak i osób, które jeszcze do niedawna traktowane były jako pracownik tzw. drugiej kategorii.

Kampanie społeczne, dostęp do lepszej edukacji, a także większa świadomość własnych praw i możliwości wśród osób niepełnosprawnych, sprawiają, że coraz więcej świetnych specjalistów to osoby, które cierpią z powodu określonych zaburzeń zdrowotnych.

Według wielu badań, osoby głuchonieme to doskonali pracownicy biurowi, tj. księgowi, informatycy i inni, gdzie nie jest wymagany bezpośredni kontakt z klientem. Osoby te znacznie lepiej wykorzystują czas pracy, ponieważ nie tracą go na kontakt z innymi pracownikami. Ich praca jest znacznie bardziej efektywna, niż „zdrowych” pracowników.

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych daje także możliwość zredukowania kosztów utrzymania takiej osoby w firmie, ponieważ dzięki specjalnym programom, możliwe jest uzyskanie stałego, comiesięcznego dofinansowania w kwocie nawet do ok. tysiąca złotych, przy wypłacie minimalnego wynagrodzenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.