Jesteś tutaj: analizagieldowa.pl > Inwestycje > Tysiąc jako fundusz inwestycyjny

Tysiąc jako fundusz inwestycyjny

Mówiąc o inwestycjach, zwykle wyobrażamy sobie ogromne środki pieniężne lokowane w określonym produkcie finansowych lub przedmiotach o znacznej wartości. Tymczasem z powodzeniem inwestować można już niewielkie kwoty nadwyżek finansowych, a zaledwie 1000 zł, jest wystarczającym kapitałem początkowym, który wygeneruje dodatkowe środki dla jego posiadacza.

Dysponując mniejszym budżetem inwestycyjnych, podobnie jak w przypadku dużych inwestycji, należy rozpocząć od określenia oczekiwanego zysku oraz czasu w jakim ma być uzyskany, a także dopuszczalny stopień ryzyka transakcji. Na rynku dostępnych jest wiele sprawdzonych form inwestowania, jakie powstały z myślą o inwestorach z ograniczonymi możliwościami finansowymi. Co więcej, liczne rozwiązania nie wymagają specjalistycznej wiedzy ekonomicznej, ani zdolności analitycznych. Lokaty terminowe oraz konta oszczędnościowe są niezwykle popularne wśród osób prywatnych, dla których liczy się pewność zysku i bezpieczeństwo. Stopa zwrotu jest tu raczej niewielka, jednak pozwala zachować wartość nabywczą pieniądza w relacji długoterminowej.

Posiadając ograniczone możliwości finansowe, można także zainwestować w obligacje skarbowe, które emitowane są w postaci papierów wartościowych. Koszt pojedynczego dokumentu to 100 zł, a wysokość stopy zwrotu zależy od wybranej formy obligacji, która może być dwu-, trzy-, cztero-, a nawet dziesięcioletnia.

Zakup przedmiotów o wartości kolekcjonerskiej, również stanowi formę inwestycji, jednak niedający pewności zysku. Dobra znajomość określonej branży pozwala na dokonywanie zakupów w najlepszym do tego momencie. Nie od dziś wiadomo, że alternatywne formy inwestowania, tj. dzieła sztuki czy wino, charakteryzują się zmiennym popytem. Gwałtowny i czasowy spadek zainteresowania określonymi przedmiotami, to doskonały moment na ich zakup, po znacznie niższej cenie. Należy jednak pamiętać, że takie inwestycje są długoterminowe, a zakupiony stary zegar może być źródłem dużego dochodu dopiero za pół wieku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.